Paralegal Studies class group photo

Paralegal Studies Advisory Council

  • Robert Anderson
    DuPage County Circuit Court Judge (Retired)
  • Betsy Ballek
    Attorney
  • Mary Barney
    Career & Technical Education Department Chair, Willowbrook High School
  • Devin Chambers
    Counselor, College of DuPage
  • Elizabeth Cooper
    Attorney/Adjunct Librarian, College of DuPage
  • Melissa Cowger
    Lead Deputy Clerk, DuPage County Government Center
  • Julianne Di Benedetto
    Paralegal Program Graduate, Thinking Outside the Box Law, Inc.
  • Teresa Dietz
    Program Support Specialist, College of DuPage
  • Jean Erhardt
    Paralegal, Clingen Callow & Mclean, LLC
  • Sally Fairbank
    Coordinator & Instructor, College of DuPage Paralegal Studies Program
  • Kris Fay
    Dean of Business & Technology, College of DuPage
  • Damon Fisch
    Attorney, Damon Fisch Attorney at Law
  • Capper Grant
    Attorney/Adjunct Faculty, College of DuPage
  • Nate Hill
    Senior Paralegal, DuPage County Government Center
  • Ann Marie Janatka
    Paralegal, Taxman, Pollock, Murray & Bekkerman, LLC
  • Christine Kickels
    Reference Librarian, College of DuPage
  • Terry Mohring
    Intake Specialist, Prairie State Legal Services
  • Mallory Mojarro
    Paralegal Program Graduate; Paralegal, Morreale Brady Malone & Cwik, P.C.
  • Jean Morris
    Paralegal, Cerami Law Firm LLC
  • Darlene Plis
    Deputy Circuit Clerk, DuPage County Circuit Court
  • Bradley Pollock
    Attorney, Taxman, Pollock, Murray & Bekkerman, LLC
  • Arnold Ramirez
    Paralegal, Abear Law Offices
  • Robert Rupp
    Executive Director, DuPage County Bar Association
  • Lori Swanson, CP
    Certified Paralegal, Sarantakis Law Group, Ltd.
  • Heather Sykora
    Student Representative 
  • Paul Watkiss
    Attorney/Adjunct Faculty, State Auto Insurance Company
  • Taylar Young
    Associate Attorney, Garofalo, Schreiber, Storm & Grant, Chartered

Contact Information

Sally N. Fairbank, Program Chair
Berg Instructional Center (BIC), Room 1471A, (630) 942-2955

Teresa Dietz, Program Support Specialist
Technical Education Center (TEC), Room 1008
(630) 942-3997

Anika Collins, Program Advising
Berg Instructional Center (BIC), Room 1454D, (630) 942-3961

Business and Applied Technology Division
Technical Education Center (TEC), Room 1034, (630) 942-2592