CODAA Slideshow
Alaa Abughoush: Biology
Allan Carter: English
Amy Camp: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Liberal Arts
Ann Llewellyn: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Health & Sciences
Anna  Ziermann: Mathematics
Anne Malone: English
Anne Wilson-Dooley: Anthropology
Annemarie Duncan: Biology
Annette Barker: ESL-ABE-ASE
Arturo Mancao: Anatomy & Physiology
Ashton Spatz: Anthropology
Bill Enright: Political Science
Bill Terrell: English
Bonniejean Hinde: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Health & Sciences
Bradley Czerniak: Biology
Brian Clement: 2013 College-wide Outstanding Faculty of the Year
Caleb Durenberger: Anatomy & Physiology
Capper Grant: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Business & Technology
Carl Taft: Mathematics
Carol Carlson-Nofsinger: 2014 College-wide Outstanding Faculty of the Year Real Estate
Carolina Ediza: Mathematics
Charles Huettner: Biology
Cheryl Baunbach-Caplan: Counseling
Chris Kardaras: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Health & Sciences
Colleen McCoy: Psychology
Craig Waldvogel: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Business & Technology
Dale Simpson: Anthropology
Danuta McDaniel: Psychology
David O'Fallon: Music
David Taylor: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Health & Sciences
Debbie Rogers-Green: Mathematics
Diane Wawrejko: Theater
Dolores Marsh: History
Elaine Belanger: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Student Affairs
Elizabeth Anderson: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Liberal Arts
Elizabeth Murphy: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Liberal Arts
Geena Thomas: Biology
Hans Klemmer: Photography
Jennifer Niew:  Anatomy & Physiology
Jessica Blanco: Anthropology
Jessica Rangel: Humanities
Jim Marseille: Accounting
Joanne Barsanti: Mathematics
Joe Trahey: CODAA Treasurer, ESL
John Cebula: English
John Twomey: Physics
John Richy: Philosophy
Johnson Lawrence: Humanities
Jonathan Schneider: Mathematics
Judith Breen: Psychology
Katherine Scheibenreif: Mathematics
Kathy Szeszol: English
Kay Allard: English
Kim Crosby: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Health & Sciences
Kimberly Knapp: Education
Kristen Bobik: Biology
Kristina Campione: Biology
Lana Hall: Counseling
Larry Lipskie: Mathematics
Larry Puetz: Mathematics
Lawrence Cwik: Biology
Leslie Simonyi: Psychology
Linda Jenkins: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Business & Technology
Loretta Pyrdek: English
Margaret Ardelt: Biology
Margarita Poromanska: Biology
Marilyn Lamm: Anatomy & Physiology
Mary Beth Miller: Adult Continuing Education
Mary Kate LaGory: Biology
Mary Mitterer: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Liberal Arts
Melanie Robinson: Biology
Michael Golden: Biology
Mike Dusik: History
Munyeong Choi: Anatomy & Physiology
Naveeda Athar: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Health & Sciences
Nicole Chelios: ESL
Norma Berman: Biology
Norman Rose: Biology
Patricia Snyder: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Learning Resources
Peter Chen: Biology
Peter Kanetis: 2013 Divisional Outstanding Faculty of the Year Liberal Arts
Ray  Waterman: Anthropology
Raymond Ziemer: English
Richard Niezgoda: Anatomy & Physiology
Rick Polad: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Health & Sciences
Rob Robson: Economics
Ron Knecht: Humanities
Ruby Kaur: Anatomy & Physiology
Sandy Lettieri: Psychology
Selcuk Cihangir: Mathematics
Stella Styrczula: Office Technology Information
Sudha  Balakrishnan: Computer & Internetworking Tec
Sue Frankson: English
Supriti Sarkar: Chemistry
Susan Dreghorn: English
Susan Purcell: Biology
Suzanne Vondruska: Business
Thomas Gush: Business
Valerie Baehl: English
Vicki Root: Anthropology
Victoria Fox: Business
Victoria Montchik: Mathematics
William Wolfe: 2014 Divisional Outstanding Faculty of the Year Business & Technology
Root Updated Jan 14, 2015 at: biophile, COD
©
Copyleft Peter Chen